JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان نهبندان عنوان نمود: تحقق 129 درصدی تعهدات آموزشی مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان در سال 96

به گزارش روابط عمومی مرکز : مالدارتنها در این گزارش با اشاره به اینکه  بالغ بر  310000 نفر – ساعت آموزشهای دولتی  رایگان مهارت در بخشهای مختلف ثابت، سیار شهری، روستائی، عشایری ، جواردانشگاه ، زندان ،پادگان، صنایع ، اصناف و کاهش آسیبهای اجتماعی، به متقاضیان مهارت آموزی ارائه گردیده است ، یادآور شد 1704 نفر از این خدمات بهره مند شدند.


وی در ادامه به تعهدات مرکز در بخش منابع انسانی اشاره نمود افزود در سال 96 بیش از 1400 نفر ساعت آموزش های مجازی ومرکز تربیت مربی به همراه اجرای طرح سنجش سلامت و برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع سلامت روح و روان و مهارت های زندگی ویژه همکاران با هدف توانمندسازی منابع انسانی مرکز ، انجام شده است.
رئیس مرکز  همچنین اجرای برنامه های متنوع در گرامیداشت هفته ملی مهارت و بازدید همگانی و برگزاری 8 نمایشگاه توانمندی مهارت آموختگان در شهر و روستاهای بخش مرکزی و شوسف را از مهمترین برنامه های مرکز در جهت ترویج فرهنگ کار وکارآفرینی و توسعه مهارت آموزی در سال 96 عنوان نمود.
وی درادامه اقدامات مرکز را در تحقق  فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در سال96 تشریح نمود و افزود : اجرای 80234 نفر ساعت آموزش در قالب طرح توانمند سازی روستائیان ، عشایر ، مناطق محروم ومرزی  و همچنین طرح کاروان مهارتهای زندگی و فنی وحرفه ای امید ، برای 402 مهارت آموخته در بخش روستائی وعشایری شهرستان که با رویکرد ضرورت توجه به توان تولیدی روستائیان وعشایر منطقه  و اشتغال پایدارو کم هزینه وهمچنین جلوگیری از مهاجرت به شهرها ، از مهمترین این اقدامات می باشد .
مالدارتنها اجرای طرح مهارت آموزی و سنجش مهارت کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ناحیه مقاومت بسیج ، نیروی انتظامی وهنگ مرزی شهرستان،  آموزش بیش از 30000 نفر ساعت در بخش زندان را از اقدامات  شاخص مرکز در سال 96 عنوان نمود.
وی  همچنین به طرح مهارت آموزی در محیط کارواقعی اشاره نمود افزود در سال 96 تعهد مرکز در این بخش 28 نفر بوده که با همکاری اتاق اصناف و تامین اجتماعی شهرستان،  63 نفر از متقاضیان با معرفی به واحدهای صنفی شهرستان آموزشهای مهارتی مورد نیاز خود را گذراندند.
رئیس مرکز در ادامه به ظرفیت بخش خصوصی شهرستان در ارائه آموزشهای غیر دولتی، اشاره نمود و افزود : 369 نفر از متقاضیان ، 74926  نفر-  ساعت آموزشهای  مهارتی را در  11 آموزشگاه فنی وحرفه ای  آزاد  شهرستان ، در رشته های فناوری اطلاعات، صنایع چرم پوست وخز، صنایع پوشاک، صنایع دستی و مراقبت وزیبائی  ،  در سال96 فرا گرفته اند .
مالدارتنها  همچنین یادآور شد ، صدور مجوز ایجاد یک آموزشگاه جدید در رشته فناوری اطلاعات وهمچنین ایجاد یک شعبه آموزشگاه مراقبت وزیبائی در شهر شوسف وهمچنین افزایش سه رشته جدید به ظرفیت آموزشگاههای فعال شهرستان ، از دیگراقدامات مرکز در سال 96 بوده که با هدف توجه به حقوق شهروندی وافزایش ضریب نفوذ آموزشهای بخش غیر دولتی صورت گرفته است.
وی همچنین به عملکرد حوزه سنجش وارزشیابی مهارت اشاره نمود وافوزد : 2347 نفر در سال 96  در آزمونهای مختلف هماهنگ، صنعت ساختمان، تفاهم نامه قالی بافان و کارکنان وظیف شرکت  نمودند که 60% آنها در آزمون نهایی قبول شده و گواهینامه مهارت الکترونیک دریافت خواهند نمود.
وی  در پایان با ضرورت توجه به شعار سال97((حمایت از کالای ایرانی ))   وهمچنین دستورالعملهای دولت محترم تدبیر وامید و سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور تاکید نمود : تلاش میکنیم در این سال بستر مناسبی را جهت ارائه آموزشهای مهارتی کارآمد و منطبق با نیاز بازار کارشهرستان، رشد وتوسعه صنایع دستی منطقه با رویکرد توجه به توان بالای روستائیان وعشایر منطقه در تولید محصولات داخلی را با همکاری تمامی دستگاههای دولتی و نهادهای سطح شهرستان فراهم آوریم.